Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Sajawietskij Sajuz

Go down 
+2
___
Swantewit
6 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 8:22 pm

Kolejna ofiara Smoleńska:
http://niezalezna.pl/35801-morderstwo-krzysztofa-zalewskiego-eksperta-zajmujacego-sie-katastrofa-smolenska

Co Wy o tym sądzicie, drodzy użyszkodnicy?
Bo ja już coraz mniej wierzę w paranoję Jarka.
Mnie tak tknęło, że Rosja bawi się w symbolikę. Coś w stylu - zrobimy coś bezczelnego, a wręcz absurdalnego i i tak nikt nic nam nie zrobi! Symbolicznie pokażemy wszystkim naszą POTĘGĘ i beznadziejność Polski!
Taka barbarzyńska i dziecinna manifestacja siły jest moim zdaniem bardzo w ich stylu. Teraz mordują jeszcze kolejnych ludzi żeby zrobić szum wokół sprawy, ale pozbawić jasnych w niej dowodów. Zauważcie, że giną aktywni i medialni, a to dziwne...
Piszę, bo moje tymczasowe zdanie jest nasycone bardzo mocno emocjami. Chcę je skonfrontować, a tym samym zweryfikować z Waszymi poglądami na tę sprawę.
Zapraszam do dyskusji Smile


Ostatnio zmieniony przez Swantewit dnia Pon Gru 10, 2012 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
___
Forumfeller
Forumfeller
___


Male Dołączenie : 23/06/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 8:30 pm

Sądze że błąd 404: nie znaleziono strony to dosyć częsta rzecz w internecie Smile.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 8:36 pm

Poprawione, cny ___ Razz
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
D.A.J

D.A.J


Male Dołączenie : 28/10/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 8:37 pm

Sądzę że Putin był w KBG i jak by chciał ich wytłuc to by wymyślił bardziej wyrafinowany sposób Very Happy
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 8:39 pm

Ale tu chodzi o rozgłos. Chodzi, by to było mało wyrafinowane, wszyscy wiedzieli o kogo chodzi, ale nikt nie mógł znaleźć bezpośrednich dowodów. Taka gra : ]
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
D.A.J

D.A.J


Male Dołączenie : 28/10/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 8:42 pm

To w takim razie ten kto to wymyślił by był dobrym MG, jak umie takie intrygi uknuć...
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 8:51 pm

Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
D.A.J

D.A.J


Male Dołączenie : 28/10/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 9:01 pm

Ale w trotyl i tak nie uwierzę... Bez przesady, jednym jest deklaracja potęgi której nikt nie może zagrozić, ale robienie czegoś tak oczywistego to nie pokaz potęgi tylko głupoty
Powrót do góry Go down
Soulforged
Kabał Czedara
Kabał Czedara
Soulforged


Dołączenie : 23/06/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 9:17 pm

Myślę, że wszelkie koncepcje mówiące o zamachu są bezsensowne. A to z prostego powodu - takie działanie (tj. celowe wywołanie katastrofy wiadomego samolotu) nie miałoby absolutnie żadnego sensu ani motywu.
Putin - co by o nim nie mówić - jest doświadczonym politykiem z dużą dozą wyczucia i taka naiwna symbolika zdecydowanie nie jest w jego stylu. Tym bardziej, nie sądzę by był skłonny podjąć ryzyku - bo każda tego typu akcja ma szansę wyjść na jaw - zniszczenia swojej reputacji na arenie międzynarodowej.

Spójrzmy prawdzie w oczy; Polska, jako państwo dla Rosji nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia, czy to politycznego, ekonomicznego czy wojskowego. Ot, jedno z bardzo wielu państw, z którym graniczy. Cała "ideologia zamachu" zbudowana jest na mylnym założeniu, że śp. Lech Kaczyński był wielką, światowej klasy postacią wiodącą skuteczną krucjatę przeciwko rosyjskiej potędze w regionie. Fakt faktem, że sam próbował się na takową personę kreować, ile było w tym prawdy i rzeczywistej skuteczności pozostawiam domysłom każdego.

Teraz pomyślmy kalkulując zyski i straty - nadszarpnąć wizerunek kraju, ściągać na siebie nieprzychylne spojrzenia i domysły świata, ryzykować wykrycie zbrodni która dosłownie zniszczyłaby przez tyle lat, wielkim wysiłkiem budowany wizerunek Władimira Putina jako nowoczesnego, oświeconego przywódcy, tylko po to by zgładzić grupę ludzi nie stanowiących żadnego realnego zagrożenia?

Gdzie tu sens?
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 9:21 pm

A w Twojej teorii, Soulu, gdzie jest miejsce na samobójstwa i morderstwa specjalistów i zatykanie im buź przez rząd?
Tak mnie tknęło, że to może być krecia robota Jarka, ale to też grubymi nićmi szyte...
W sensie, że Jaro chcąc zrobić szum wokół Smoleńska najmuje ludzi do odstawiania tych szopek.
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
Soulforged
Kabał Czedara
Kabał Czedara
Soulforged


Dołączenie : 23/06/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 9:42 pm

Co do prokuratury:

Po pierwsze, pamiętajmy że we wskazanym artykule mowa jest o prokuraturze wojskowej, nie zaś cywilnej. Wojsko zaś ma to do siebie, że jest praktycznie rzecz biorąc państwem w państwie, i kieruje się własnymi motywami.

W tym przypadku o jakim mowa jest w tekście, może być zwyczajna chęć uniknięcia niepożądanego rozgłosu w wyniku przekazania mediom niedopracowanych informacji tworzących fałszywy obraz sprawy. Rozumiem to doskonale (choć nie pochwalam). Prokurator słyszy że ktoś tam znalazł prawdopodobne ślady trotylu - i uznaje że zanim sprawa trafi do nawiedzonych dziennikarzy którzy zrobią z tego wodę na młyn spiskowych teorii, rzecz trzeba sprawdzić i zweryfikować dokładnie. Sprawa jest delikatna i informacyjny spam bzdurami może zaszkodzić wewnętrznej stabilności państwa. I - jak zresztą wynika z mej wiedzy - latająca brzoza przeciwlotnicza (typu ziemia-powietrze) trotylem wyładowana najprawdopodobniej nie była, a analizy wskazują że określone substancje chemiczne mogły być składnikiem nieomal czegokolwiek, nie tylko trotylu czy ładunku wybuchowego w ogóle.

A co do morderstwa - shit happens.
Codziennie ktoś jest zabijany w różnych, dziwnych okolicznościach - i często są to też uczeni. Traf chciał że tym razem trafiło na kogoś od sprawy smoleńskiej. A może przeleciał czyjąś żonę i mąż się chciał zemścić?
Cechą teorii spiskowych jest podpinanie wszystkiego pod jedną wizję, a staram się tego nie uskuteczniać póki nie mam przynajmniej dowodów. A tutaj jedyną rzeczą która na razie łączy sprawy jest to, że koleś się kiedyś na ten temat wypowiadał.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPon Gru 10, 2012 9:46 pm

Dobra. A co z licznymi samobójstwami? Też przypadek?
Bardzo chcę uwierzyć, że nic się nie dzieje, ale po prostu nie jestem w stanie...

I - inna sprawa - czy właśnie Putin wiedząc, ze i tak wszyscy go wybielą "bo się stara i w ogóle", nie mógłby sobie na coś taiego właśnie pozwolić?
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
Bloo

Bloo


Male Dołączenie : 27/10/2012
Skąd : Kraków

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyWto Gru 11, 2012 9:35 pm

Chyba już wiem skąd się biorą twoje obawy czy też niepewność w tej sprawie. Z mediów! I nie chodzi mi tu o GW lub inny, jak to mawiają ludzie z PiSu, TeFałszEn. Mówię o wszystkich mediach, zależnych, niezależnych, jedynych, dobrych i tych manipulowanych. Problem polega w tym co nam pokazują. Po cholerę ci wiadomość, że podniosła się średnia płaca, że jakaś tam fundacja uratowała trójkę dzieci, skoro możesz usłyszeć o samobójstwie, morderstwie i tym podobnych. A jak jeszcze jest to ktoś z polityki, na przykład cioteczny brat od strony matki Jarka K. - to teoria spiskowa gotowa!

Sam zobacz z jakiej strony udostępniłeś artykuł - niezalezna.pl
Szkoda tylko, że jest w 100% zależna. Redaktorem tam jest Grzegorz Broński pisujący również dla Dziennika Polskiego, tak więc zabarwienie politycznie jest ewidentne. Przy okazji powiem Ci coś o GW i DP. W GW znajdziesz krytykę obecnego rządu, nie często, ale zawsze, lecz w DP opozycja jest świętością i jedyną słuszną opcją. Tak więc nie wiem o co się prawicowcy napinają, to ich gazeta jest bezkrytyczna i fałszywa.

Co do kwestii Rosyjskiej, na pewno spieprzyliśmy sprawę prowadzenia śledztwa. To wina nieudolności naszych polityków. Kilka spraw dyplomatycznych powinniśmy rozwiązać inaczej, lepiej. Teraz i tak tego nie zmienimy, a nie możemy po fakcie podskakiwać naszym braciom Słowianom bo słabiutcy jesteśmy.
Cytat :

Tak mnie tknęło, że to może być krecia robota Jarka, ale to też grubymi nićmi szyte...

Grubymi nićmi szyte? Ale na zdrowy rozum, kto zyskuje na tych wszystkich dziwach i zjawach, samobójcach i morderstwach? PO czy PiS? Jak dla mnie jest zbieg okoliczności, niedomówień itp. który podchwyciły media i podały widzom taką smakowitą papkę, która doprawiona szczyptą PiSowstwa jest teraz smacznie konsumowana.


Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyWto Gru 11, 2012 9:46 pm

...bardzo dziwnego zbiegu okoliczności Razz
A insza sprawa - trudno, by media mna manipulowały. Niestety korzystam z Internetu i ta informacja o kolejnym martwym smoleńskim dotarła do mnie za pośrednictwem mojej lubej ;<
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
Bloo

Bloo


Male Dołączenie : 27/10/2012
Skąd : Kraków

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyWto Gru 11, 2012 9:58 pm

Cytat :
Środki masowego przekazu (mass media, publikatory) – środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu, czyli prasa, radio, telewizja, Internet, a w szerszym znaczeniu także książka, film, plakat, kino.

Sam najlepiej powinieneś wiedzieć, że nawet wiadomość przekazane przez znajomego może być powiedziana w różnym sposób. Czytelnicy DP będą mówić o Smoleńsku z pełnym przekonaniem, a czytelnicy GW z lekceważeniem i żartobliwie. Więc i ty również zostaniesz naznaczony formą przekazu...
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyWto Gru 11, 2012 10:03 pm

To akurat wiem. Ale o wcześniejszych samobójstwach słyszałem od znajomego, którego ta sprawa bawi akurat. Więc jesli tu coś miała zadziałać, jeśli już się bawisz w psychologię, to reaktancja.
A wątpię, bym miał zachowywać się reaktancyjnie wobec kumpla, którego lubię ;P
Jeśli już tłumaczyłbym to jakoś to moimi wewnętrznymi właściwościami. W tym podejrzliwością, że wiele śmierci w jakiejś sprawie to naprawdę dziwny "przypadek" Razz

I wcześniej się tą sprawą nie interesowałem, choć doniesienia o kolejnych samobójstwach budziły mój szczery niepokój...
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyPią Lut 01, 2013 10:37 am

https://www.youtube.com/watch?v=cKc6YkyXqV8

Niby trochę światła rzuca, ale to wszystko co było w wiadomościach xD Tylko zebrane razem ;P
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker


Male Dołączenie : 02/12/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptySob Lut 02, 2013 10:13 am

KILL'EM ALL!
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptySob Lut 02, 2013 11:13 am

Sajawietskij Sajuz 249e1d4e52778ca72c06d4bfd50338ed
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker


Male Dołączenie : 02/12/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptySob Lut 02, 2013 1:45 pm

Lesiek, nie spodziewałbym się po Tobie takich odpałów. Zginęło kilku polityków. I co z tego? Zamach? Wypadek? Co za różnica. Dobry polityk to martwy polityk. Żałujesz Kaczyńskiego?
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptySob Lut 02, 2013 9:04 pm

Nie. Raczej się zastanawiam czy Rosja nie pogrywa sobie trochę za ostro... Bo jeśliby jednak się okazało, że to wszystko zostało ukartowane - cóż - w tym momencie przekroczyli pewną granicę i to nieźle...
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker


Male Dołączenie : 02/12/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptySob Lut 02, 2013 9:27 pm

A co Ci to robi? Politycy mordowali się od zawsze, taka już kolej rzeczy. Rosja nie pogrywa z TOBĄ, ale z kilkoma facetami na wysokich stołkach. To praktycznie bez znaczenia.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyNie Lut 03, 2013 9:43 am

Chyba, że zdecydują się zrobić krok dalej...
Ci faceci - jakby popieprzeni nie byli - stanowili aparat kierujący krajem. Przez ten incydent nasz kraj był sparaliżowany przez pewien czas.
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker


Male Dołączenie : 02/12/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyNie Lut 03, 2013 6:41 pm

Nie dramatyzuj, żadnego kroku dalej nie będzie. Kartofel został upieczony i nic więcej za tym nie stoi. Katastrofa jakich wiele. A że jakieś wątpliwości? Pokaż mi jakiś wypadek, a ja Ci znajdę element, wokół którego dałoby radę zbudować zacną teorię spiskową. W tym przypadku zginęła przecież osoba sławna, głowa państwa. Ktoś w takim przypadku zawsze głos podniesie, że coś tu nie tak i to musi być spisek, ponieważ ludzie lubią uważać, że wiedzą COŚ.
Poza tym. Nawet jeśli hrabia Kaczula został rozkurwiony przez złego wroga, cieszmy się. Gdybym miał ogródek [Very Happy], na którym rozlazłyby mi się chwasty, prawdopodobnie chciałbym się ich jakoś pozbyć. Ale przychodzi nocą sąsiad i demonicznie się zaśmiewając wyrywa owe w przeświadczeniu, że to jakieś fajne rośliny, które lubię. Owszem, może przyjść następnej nocy i uczynić krok dalej. Ale niestety, ten ogródek to ruina nad ruinami i nie ma nawet po czym już deptać.
Powrót do góry Go down
___
Forumfeller
Forumfeller
___


Male Dołączenie : 23/06/2012

Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz EmptyWto Lut 19, 2013 11:51 am

Cytat :
Poza tym. Nawet jeśli hrabia Kaczula został rozkurwiony przez złego wroga, cieszmy się

Jedna tylko uwaga: Pamiętaj że on nie był w tym samolocie sam. A niektóre z innych osób które tam zginęły były całkiem do rzeczy. Często się o tym zapomina Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Sajawietskij Sajuz Empty
PisanieTemat: Re: Sajawietskij Sajuz   Sajawietskij Sajuz Empty

Powrót do góry Go down
 
Sajawietskij Sajuz
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Agora :: Polityka-
Skocz do: