Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Szachy (raczej amatorsko)

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Szachy (raczej amatorsko) Empty
PisanieTemat: Szachy (raczej amatorsko)   Szachy (raczej amatorsko) EmptyWto Gru 18, 2012 12:49 pm

No właśnie...
Czy ktoś uprawia ten najszlachetniejszy i najmniej bezmózgi ze sportów?
Jakieś ulubione strategie? Ciekawe pułapki albo problemy do rozwiązania?

Osobiście podczas ferii i później (a może nawet czasem teraz) chętnie pomęczę się z kimś na Kurniku Wink
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
___
Forumfeller
Forumfeller
___


Male Dołączenie : 23/06/2012

Szachy (raczej amatorsko) Empty
PisanieTemat: Re: Szachy (raczej amatorsko)   Szachy (raczej amatorsko) EmptyWto Gru 18, 2012 7:25 pm

Jeżeli w szachach mówisz o strategiach, pułapkach i problemach, to to już nie poziom amatorski, ale półprofesjonalny Very Happy.
Z gry w szachy wiem jaki jest warunek zwycięstwa, oraz jak się ruszają poszczególne pionki. To nadal za mało, by powiedzieć, że umiem grać w szachy. Czego dowodem jest to, że ogółem rozegrałem koło 30 partii w życiu, z czego przegrałem 25. Ostatnią z 10-cio latkiem. Po tym przestałem w ogóle grać w to gówno.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Szachy (raczej amatorsko) Empty
PisanieTemat: Re: Szachy (raczej amatorsko)   Szachy (raczej amatorsko) EmptyWto Gru 18, 2012 7:38 pm

Gówno, bo nie umiem Razz
I do półprofesjonalnego to daleko trochę na rozwiązywanie problemów i pułapek :< Półprofesjonalny to już całe układy ma w głowie Razz
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
___
Forumfeller
Forumfeller
___


Male Dołączenie : 23/06/2012

Szachy (raczej amatorsko) Empty
PisanieTemat: Re: Szachy (raczej amatorsko)   Szachy (raczej amatorsko) EmptyWto Gru 18, 2012 7:55 pm

Swantewit napisał:
Gówno, bo nie umiem Razz

I o to chodzi Smile.

W zasadzie to szachy są grą z informacją jawną, bez losowości, więc można obliczyć cały przebieg rozgrywki jeszcze przed jej rozpoczęciem Smile. W tej chwili moc obliczeniowa posiadanych przez nas komputerów nie jest wystarczająca (Deep Blue też trochę kantował Razz), ale prawdopodobnie kwestią czasu jest opracowanie Ostatecznego Algorytmu Szachowego, który wygra, lub przynajmniej zremisuje każdą rozgrywkę.

Ale do tego czasu sporo jeszcze wody upłynie Wink.
Powrót do góry Go down
Kuna

Kuna


Male Dołączenie : 23/06/2012
Wiek : 28

Szachy (raczej amatorsko) Empty
PisanieTemat: Re: Szachy (raczej amatorsko)   Szachy (raczej amatorsko) EmptyWto Gru 18, 2012 8:12 pm

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Szachy (raczej amatorsko) Empty
PisanieTemat: Re: Szachy (raczej amatorsko)   Szachy (raczej amatorsko) Empty

Powrót do góry Go down
 
Szachy (raczej amatorsko)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Agora :: Sport-
Skocz do: