Ósemka Mieczy
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Fallout

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
perian

perian


Male Dołączenie : 30/11/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Fallout   Fallout EmptySro Mar 27, 2013 8:09 pm

Wpadłem na pomysł, aby urządzić na naszym forum sesje strategiczno-RPG w klimatach bliskiego mi Fallouta. Są trzy wersje:

1. Gracz kieruje 4 osobową drużyną, która stara się przejąć kontrole nad miastem. Każdy gracz reprezentuje inną stronę konfliktu. Minimum 2 graczy.

2. Dwie drużyny po min.3 graczy, każdy kieruje jedną postacią. Walki na rozległym terenie z udziałem NPC

3. Grupa osadników, która buduje miasto, na terenie Śląska. Kilku graczy. Raczej survival.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptySro Mar 27, 2013 8:47 pm

Jestem za 2. lub 3. W fallout'a grałem powierzchownie bardzo. Wystarczy? Mogę coś doczytać :<
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
perian

perian


Male Dołączenie : 30/11/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptySro Mar 27, 2013 11:09 pm

Tu jest problem, bo jedyne co może zbliżyć do tego klimatu, to albo zagranie w pierwszą lub drugą cześć, albo filmy typu Mad Max.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 1:22 am

Oglądałem Mad Maxa i Wodny Świat Razz Poza tym - stworzyłem z pomocą ___ i Coffina cały świat post-apo (U-92) :< Sądzę, że się nadaję.
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
CoffinShaker

CoffinShaker


Male Dołączenie : 02/12/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 1:29 am

Ale wymyśliłeś sobie rycerzy, co jest mało post-apo. Nie nadajesz sięVery Happy
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 6:04 am

Tfuj stary :< Rycerze to była tylko jedna frakcja.
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
___
Forumfeller
Forumfeller
___


Male Dołączenie : 23/06/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 6:17 am

U-92 z falloutem miała w sumie niewiele wspólnego Wink. Chociaż co do rycerzy: czym było Bractwo Stali w falloucie jak nie jakimś post-apo post-zakonem rycerskim? Wink.
Powrót do góry Go down
CoffinShaker

CoffinShaker


Male Dołączenie : 02/12/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 6:42 am

Owszem, lecz z bronia palna i w pancerzach wspomaganych, a nie z mieczami i w polplytach:D Bron sredniowieczna w "post - apo" nie jest mi obca, zaliczylem kilka ksiazek i filmow z takim motywem, poczawszy od Doomsday a skonczywszy na Ja, Gelerth i uwazam, ze to zdecydowanie nie TO.
Powrót do góry Go down
Swantewit
Administrator
Swantewit


Male Dołączenie : 22/06/2012
Wiek : 32
Skąd : Łomża

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 7:14 am

Ale ja nie będę tego świata tworzył, tylko w nim grał :< Zawsze jak nie będę się wpisywał w konwencję możesz mi uśmiercić postać, gosz Razz

To kto jest chętny oprócz mnie? Zbierzwa jakichś graczy :<
Powrót do góry Go down
https://8mieczy.forumpolish.com
Kuna

Kuna


Male Dołączenie : 23/06/2012
Wiek : 28

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 11:12 am

Och! Jeśli wystarczy obejrzenie Mad Maxa i Wodnego Świata, pogranie na U92 i przeruchanie Fallouta 3, to ja się na gracza piszę.
Powrót do góry Go down
perian

perian


Male Dołączenie : 30/11/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 11:23 am

Coffin, małe sprostowanie - w wspomaganych chodzili tylko od stopnia Paladyna i wyżej, a młoty wspomagane stały na równi z Browningiem M2 lub miotaczem plazmy. A co do pancerzy pół płytowych, też poniekąd w Falloucie występują, lecz raczej w bandytów (patrz Pancerz Metalowy).

Wariant trzeci (surwajwal-adwenczyr-sitybilding) mam już dość ogarnięty. Lekko zarysuje wam taką chronologie.


Lipiec 1989 - W Polsce rządy socjalistycznie chylą się ku końcowi. ZSRR, obawiając się całkowitej utraty wpływów na tym terenie, transportuje w pobliże granicy dwie armie.
Sierpień 1989 - USA wzmacnia swoje jednostki stacjonujące w RFN, na Bałtyk wysłane zostają trzy okręty podwodne, uzbrojone w broń balistyczną z głowicami atomowymi. W Polsce dochodzi do pierwszych walk ludności cywilnej z wojskiem i policją.
Wrzesień 1989 do Maj 1999 - Światowe media nazwały ten okres "Głaskaniem Spustu". Cały świat siedział na szpilkach, czekając na pierwszego grzyba atomowego.
////TAJNE//// W tych latach powstały również T-74A - Radziecki superciężki czołg o napędzie atomowym, oraz A-51 - Amerykański pancerz dla piechoty, który potrafił wytrzymać bezpośrednie trafnie pociskiem artyleryjskim.////TAJNE////
6 czerwca 1999 - Polska ludność cywilna otrzymuje wsparcie sprzętowe od USA
12 czerwca 1999 - Polska wyzwala się spod wpływów ZSRR, podpisując z USA sojusz.
16 czerwca 1999, 12.53 czasu Greenwich - Rosjanie wypowiadają wojnę Polsce i USA, atakując Polskę na długości całej granicy a do USA wdzierają sie przez Alaske.
16 czerwca 1999 , 13.00 czasu Greenwich - USA i ZSRR wysyłają pierwsze rakiety. Okręty stacjonujące na Bałtyku wysyłają osiem rakiet o łącznej mocy 2 gigaton TNT na Moskwe.
16 czerwca 1999, 13.02 czasu Greenwich - Wszystkie kraje wyposażone w broń jądrową niezwłocznie wysyłają ją w swoich wrogów, równocześnie wypowiadając wojnę. Rozpoczyna się Trzecia Wojna światowa
16 czerwca 1999, 13.06 czasu Greenwich - Rakiety uderzają w Moskwę.
16 czerwca 1999, 13.08 czasu Greenwich - Pierwsze rakiety uderzają w USA, 90% rakiet już wystrzelonych uderzy za 2 minuty.
16 czerwca 1999, 13.10 czasu Greenwich - Zakończyła się Trzecia Wojna Światowa. Świat pogrążył się w ciszy.



Powrót do góry Go down
CoffinShaker

CoffinShaker


Male Dołączenie : 02/12/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 11:51 am

Napisalem bardzo ladnego posta, ale telefon mnie nie lubi i cofnal. Wiec w skrocie.
Polplyty w Fallu to kompletna prowizorka, o ile pamietam obrazek.
Swiat oparty na resztkach technologii jest o wiele bardziej logiczny niz rycerskie rozwiazania.
Po grzyba biegac z wiekiera jesli mozna sobie strzelbe wygrzebac?
Walka mieczychem wymaga znacznie dluzszego treningu niz sztuka siania kul.
Kowalstwo to nie machanie mlote w lewo i prawo. Po totalnej zagladzie ta profesja by byla raczej zapomniana.
Rycerz w nieco przerdzewialej zbroi na tle atomowego blasta jest zaiste widokiem romantycznym, lecz naprawde pozbawionym logiki.
Postawmy z jednej strony kilkunastu facetow ze strzelbami i puscmy na nich z drugiej nawet dwa razy wiecej kawalerzystow. Sukces, jesli z jeden do nich dociagnie. Renesans pokazal, ze w obliczu broni palnej klasyczny rycerz jest niestety przezytkiem.
Cos tam jeszcze bylo, acz zapomnialem:D
Powrót do góry Go down
___
Forumfeller
Forumfeller
___


Male Dołączenie : 23/06/2012

Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout EmptyCzw Mar 28, 2013 12:17 pm

dałbym lajka gdybym mógł.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Fallout Empty
PisanieTemat: Re: Fallout   Fallout Empty

Powrót do góry Go down
 
Fallout
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ósemka Mieczy :: Sejmik :: Targowisko Systemów-
Skocz do: