/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

O tym jak szukać światła w ciemnościach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Iskariota

Male Dołączenie : 01/04/2013

PisanieTemat: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Wto Kwi 02, 2013 10:22 pm

Cóż, już chyba próbowałem uzmysłowić w swoich pierwszych wiadomościach na forum (o ile się nie mylę), że jestem osobą, która śmiało rozmawia o zmianach, bo zmiany to dźwignia postępu i źródło przymuszające do angażowania oraz przyprawiające o otrzeźwienie, ciekawość.
[Tak, mam skłonności do nadmiernego rozgadywania :/]
Moja propozycja jest prosta: proponuje rozpocząć współpracę z portalem Vision Lighthouse. Dla tych, którzy nie wiedzą o czym teraz pisze krótkie wyjaśnienie: Portal jest inicjatywą osób, które znam osobiście i zajmuje on się na ogół tematyką PBF. Latarnia uczy graczy, pomaga pisać scenariusze misji, informuje o rzeczach bieżących etc. Szczerze to jest to zbyt duży projekt aby ująć słowami jego zasięg - polecam zajrzeć i przyjrzeć się miejscówce osobiście.

Spoiler:

A teraz słowo mądrości dla was, uwaga dzieci. VL to nie miejsce, na którym dostajesz pomoc za to, że należysz do czegoś, czy dlatego, że tak się umówił jakiś administrator. Pragnąc wiedzy trzeba po nią sięgnąć - VL skupia na forum wielu graczy z przeróżnych zakątków internetu, więc tam radzę zajrzeć jeśli szukacie kogoś kto zrobi wam avatar, pomoże zrozumieć jakiś system, doradzi przy pisaniu KP i tak dalej. Schodząc nieco z tematu pomocy w postaci osób, zachęcam do lektury artykułów, które systematycznie pojawiają się na Latarni, nie rzadko w oczach bystrego jegomościa potrafią posłużyć za osełkę słowa pisanego.

Chcecie wiedzieć więcej?
Śmiało! No dalej!
Spróbujcie wyciągnąć ze mnie coś!
...ale radzę wam zacząć tu i teraz, bo zanosi się na dłuższą rozmowę Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Sro Kwi 03, 2013 10:06 am

Brzmi interesująco, chociaż jam za stary na to.
Lesiek, Tobie by się przydała lekcja budowania napięcia:D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

Male Dołączenie : 22/06/2012

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Sro Kwi 03, 2013 11:05 am

Mówi to ten, co boi się być MG ;< Czemu mam budować nie wiadomo jakie napięcie na początku w Waszej sesji? Wszystko to zabiegi przewidziane :< Nie znasz mego sprytu, bucu ;* Czekaj grzecznie na swojego Szatana.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://8mieczy.rpg-board.net
CoffinShaker

Male Dołączenie : 02/12/2012

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Sro Kwi 03, 2013 2:23 pm

Ależ ja wcale nie o tym:O
A MG być się nie boję, tylko są systemy, w które wolałbym grać, a nie prowadzić je. Przykładowo taka Klanarchia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bloo

Male Dołączenie : 27/10/2012

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Czw Kwi 04, 2013 9:34 pm

Nie powiem, bardzo interesująca strona. Pierwsza pozycja od jakiś trzech miesięcy, która zagościła w gronie moich "zakładek". A musicie wiedzieć, że to nie jest takie byle co. Niewielu rzeczy nienawidzę tak bardzo jak nieporządku w folderze "Zakładki", więc jest to nie lada wyróżnienie.
Jak tylko znajdę czas to przysiądę i z nie małą przyjemnością zaznajomię się lepiej z VL. Jak na razie pierwsze wrażenie było świetne i mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Pią Kwi 05, 2013 1:04 pm

Też żem sobie przejrzał i poczytał...

Powiem tyle - ładne obrazki.

Kiedy sięgnąłem tylko do bardziej zwartych tekstów, moim oczom ukazał się sztywny patos i wymuszone kombinowanie ze słowami - w tym potworki idiomatyczne i nie tylko. Do tego przerażająca gramatyka Razz Spacje przed przecinkami, w środku zdań oraz w innych równie bezsensownych miejsach. Do tego znaki zapytania - kompletnie 1!z!1 1!dupy!1. Ogólnie - tekst przypomina mi te tanio przetłumaczone opisy z DOT'y, w którym zabiegi stylistyczne "postarzające" tekst są kompletnie nieuzasadnione i nadużywane (przykład: http://www.dota2.com/hero/Magnus/). Zastanawiałem się nad zgłoszeniem naszego forum (zanim to przeczytałem) do współpracy z nimi, ale dla nich, z tego co zauważyłem, ważniejsze jest to, by forum było fasadowo ładne i kompletne - miało wiele prostych w odbiorze opisów, jasne reguły, interesujące rozwiązania systemowe, ładne obrazki itp. U nas tego nie ma, a na samych nickach (w wielu wypadkach też innych niż tych parę lat temu) raczej nie pojedziemy xD
Poza tym - chwalona, jako dobre pisarstwo, jest KOMPLETNA AMATORSZCZYZNA za którą na LS ludzie byli topieni w kiblu (choćby przeze mnie; tak - czytałem przygody u naszej konkurencji. Wiem: jestem śliską mendą). Sam autor pisze jak ktoś, kto przeczytał w całym swoim życiu dwa tomy Wiedźmina i uważa się z tego tytułu za mistrza klawiatury Razz A coś, co nazywa recenzją tak na dobrą sprawę jest opisem co dane forum PBF ma, a czego nie ma. Mówienia co jest dobre jego zdaniem, a co nie, niewiele można tam znaleźć (może to i lepiej xD).
Fakt faktem - przyznam się również do najniższej pobudki, która mnie odsuwa od reklamowania się na tym forum. Nie chcę by ktoś taki pisał jego recenzję xD Sama perspektywa tego jest dla mnie odrażająca :<

Tak więc - kolesie, którzy piszą jak średni-słabi gracze zabierają się za ocenianie PBFów ładnych fasadowo, a pełnych kiepskiego pisarstwa i wślizgują się im bez wazeliny we wszystkie otwory. No chyba, że, o zgrozo, jest jakieś minimalne utrudnienie albo niejasność w systemie. Wtedy jest się do czego przyczepić...
Naprawdę - miejsce, z którego dziecko polonistów z sześcioletnim stażem w PBFach może się dużo nauczyć... Do dzisiaj wydawało mi się, że o dobrym przybytku tego typu świadczą jednak umiejętności pisarskie MG i graczy, a nie interesujące rozwiązania systemowe i insze popierdółki. Ale do czego ja tu w ogóle piję, jak choćby sama ilość, w tekście który przeczytałem (czego żałuję), zdań mówiących o jakości pisarstwa jest przerażająca (JEDNO!). Cóż - 12-latkom, które zakładały swoje PBFy w erze LSa zdążyły zstąpić już jądra, takoż jako "dojrzałe" owoce kostropatej jabłoni ery kapitalistycznej sprzedają teraz swoje śmieci (podobne do tamtych) pod nowymi szyldami robiąc z tego Nowe Objawienia. A przynajmniej ja to tak widzę Razz Dużo pozy, rozbuchana forma, a w środku kurz spod kociej kuwety miast obiecywanych światłości i wizji Razz Po przeczytaniu takiego tekstu i zażyciu środków psychoaktywnych to można mieć co najwyżej bad trip'a zamiast wizji, w którym banda gimbazjalistów rzuca w Ciebie znakami zapytania i spacjami, a Ty uciekasz i potem wpadasz do forum PBF, bo myślisz, ze tam będzie bezpiecznie, bo wygląda ładnie i jesteś w świecie, w którym jest dużo cudnych pejzaży, ale w którym ludzie nie umieją mówić i w ogóle się zachowywać, bo się zachowują jakby się nie zachowywali i wydarzenia zdarzają się jak w Eragonie i są papierowe, i sztuczne, i nic ciekawego się nie dzieje, ale jesteś fajnym herosę i wszyscy cię lubiają, ale tak naprawdę jesteś mroczny i nikt nie zna twojego cierpienia i straciłeś całą rodzinę i nic nie rozumiesz ze zła i mroku tego świata, dlatego sam jesteś mroczny, ale się cieszysz, bo jesteś mroczny i siadasz w najciemniejszym rogu karczmy i masz kaptur i miecza jak Gerhard z Litwy z wilkiem na końcu i ten wilk zamienia się w świniaka i gada do ciebie, ale wiesz, ze to wszystko dlatego, że nikt cię nie lubi a twój wujek kiedyś macał ci ptaszka w nocy, a potem się budzisz i wiesz tylko żeby już nigdy więcej nie ćpać kwasu po czytaniu Wizjonerskich Latarni!

Podsumowując (jak zwykle przydługie i ociekające narcystycznym samouwielbieniem dla kunsztu pisarskiego i autoonanizacją tymże, rozważania) krótko a dobitnie: miast światła znalazłem na tej stronce udający je kurz spod kociej kuwety (może to kuweta Edwarda ze Zmierzchu - stąd brokatopodobne właściwości odbijania fotonów przez ten kurz, co daje z kolei wrażenie emanowania własnym blaskiem).

I tak. To moja recenzja tej strony. W starym, dobrym stylu, do którego myślałem, ze już nie wrócę (Wizjonerska Latarnija swoimi wizjami i oślepiającym blaskiem mię zmusiła! :<). Amen xD

Ostatnio zmieniony przez Swantewit dnia Pią Kwi 05, 2013 5:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
stich

Dołączenie : 24/03/2013

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Pią Kwi 05, 2013 3:14 pm

Jeszcze dodam coś od siebie. Stronę widziałem jakiś czas temu, a ze względu, że zamieszczone tam pbf-y (chyba każdy jeden, teraz nie dam sobie ręki uciąć) były hujowe, tak więc po zapoznaniu się z nimi stwierdziłem, że czas spierdalać. Co uczyniłem.

Podsumowując - jeśli każdy pbf który tam jest, okazuję się być hujowy - nie uczcie mnie nic. Nie chcę być hujowy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuna

Male Dołączenie : 23/06/2012

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Pią Kwi 05, 2013 3:57 pm

Jestem chyba skrajnym minimalistą, bo wydaję mi się, że musiałbym urodzić się z klawiaturą zamiast fajfusa i bywać we wszelkich zakątkach, gdzie istnieje sposobność cokolwiek napisać, żeby z tego korzystać. Niby w porządku sposób na przeglądnięcie co tam jest na rynku, w czym mógłbym się wypróbować, zamiast grzebania po tych zafajdanych topkach(choć w sumie tak znalazłem LS 6 lat temu >: ). Zajrzałem tylko na PBFa o Harrym Potterze(Ou, Harry, my lof <3 ), więc trudno mi określić jakość innych. Lecz bazując na swoich doświadczeniach, gdzie wiele razy próbowałem poruchać inne forumówki, a i tak wracałem na włochate łono LSowego klimatu, jestem prawie iż pewien, że nie będę miał nigdy potrzeby korzystać z serwisu. I ostatnie co bym czytał przed rozpoczęciem gry, to recenzję osoby mi nieznanej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Sro Kwi 17, 2013 9:42 am

Nie mówcie mi, że Iskariota wszedł tutaj zareklamować tylko tę tanią stronkę i jak nam się nie spodobała, to już się nie będzie w ogóle na tym forum udzielał :< Proszę :< Bo stracę wiarę w ludzi :<
Powrót do góry Go down
Bloo

Male Dołączenie : 27/10/2012

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Pią Kwi 19, 2013 9:01 am

Ojj, czyżby wrócił stary, dobry Lesij? Od dawna nie czytałem takiego pocisku na Ósemce, o ile w ogóle jest tutaj podobny post.
Mimo tych negatywnych recenzji nie zamierzam się zrażać, poczytam, zobaczę i dopiero wtedy się wypowiem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Pią Kwi 19, 2013 10:12 am

No mówię, że mię bezpardonowa reklama takiego czegoś jako wizji czegokolwiek zmusiła :<
Powrót do góry Go down
Iskariota

Male Dołączenie : 01/04/2013

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Pon Kwi 22, 2013 5:50 pm

Nie koniecznie sobie odpuściłem :O Piszę teraz z komórki, w środę zakładają mi internet Very Happy Dzisiaj poczytam puste postów nas komórce, a potem przedstawię swoją opinię Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   Pon Kwi 22, 2013 6:02 pm

Dałbym "lubię to" ;<
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: O tym jak szukać światła w ciemnościach   

Powrót do góry Go down

O tym jak szukać światła w ciemnościach
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Skojarzenia [1]