/suty/ Jesteś brzydki a szkielet ma 206 kości! /suty/

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Napiszmy sobie baśń, część 1

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
___
Forumfeller
Forumfeller

Male Dołączenie : 23/06/2012

PisanieTemat: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Paź 28, 2012 1:06 pm

Witajcie,

Mam sobie ja pomysł na grę forumową. Grę o tyle fajną, że w punkcikami, wygranymi i przegranymi (haha!). Przyznaje, że pomysł nie jest do końca autorski - jego fragmenty zasłyszałem to tu, to tam, chyba nawet jest jakaś gra planszowa na jego podstawie. Ale że nie wiem ile z tego co pamiętam jest pamięcią, a ile sobie zmyśliłem, będę się upierał że to mój pomysł Smile.

O co chodzi? Chodzi o to, żeby wszyscy razem napisali baśń. Ale nie tak po prostu!
- Po pierwsze, gracze, a jest ich od 2 do 4 piszą w turach, ze ściśle określoną kolejnością.
- Po drugie: jest sobie jedna osoba, która graczem nie jest, ale pilnuje zasad, przydzielania punktów i spójności historii
- Po trzecie: Przed rozpoczęciem rozgrywki, Mistrz Zasad (tak go sobie nazwijmy), przydziela każdemu graczowi po cztery "karty" i jedno "zakończenie". Na kartach są albo przedmioty (świecznik, kiełbasa, miecz śpiewający szanty, stara furmanka, itd.), albo miejsca (zamek w lesie, karczma, statek kosmiczny przybyszów z alfa centaurii, itd), albo też wydarzenia (uderzenie szeryfa w piętę, kupienie tony bawełny, itd.). Zakończenie natomiast, to konkretne zdanie: "I żyli długo i szczęśliwie, ale Michał często się drapał".
* I teraz: każdy gracz, w swojej kolejce, może, ale nie musi, wykorzystać jedną z kart. UWAGA: musi wykorzystać ją tak, żeby była znacząca dla fabuły (czyli np. kiełbasa nie może być częścią opisu wielu dań na stole - musi mieć istotny wpływ na zdarzenia: np, król musi się nią udławić Wink.
* Jak gracz wykorzysta wszystkie swoje karty, może zakończyć opowieść, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że ostatnim jej zdaniem będzie to, użyte w przydzielonym mu "zakończeniu".
* Gracz który zakończy opowieść wygrywa. Pozostałe miejsca są przydzielane w zależności od ilości wykorzystanych kart
- Bardzo ważny punkt: NIE WOLNO negować tego, co w swoim ruchu napisali pozostali gracze. Jeżeli ktoś napisał, że bohater wędruje z wielkim skorupiakiem na plecach, a ty musisz wywołać sytuacje gdzie pucuje królowej pięty - przygotuj się na pucowanie pięt z wielkim skorupiakiem na plecach Wink.

Jeżeli macie jakieś pytania, pomysły, albo jesteście chętni na grę - walcie tutaj w tym temacie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

Male Dołączenie : 22/06/2012

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Paź 28, 2012 1:17 pm

Walę w tym temacie!

*stęka*
O!
*pokazuje palcem lewej ręki na swoje dzieło, a prawą rozwija srajtaśmę*

*podciera się*

Obiekcyj nie zgłaszam. ___ na Mistrza Zasad! A ja chcę grać! Very Happy

EDIT:
Kuźwa mać, w co ja wdepnąłem! O_o
http://bohater97.blox.pl/tagi_b/10031/kupa.html

A na pocieszenie:
http://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://8mieczy.rpg-board.net
___
Forumfeller
Forumfeller

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Paź 28, 2012 1:35 pm

Spoko, potrzeba jeszcze minimum jednego gracza Smile.

Pierwszze parę opowidanek traktowałbym raczej jako tesotwych, w celu dokalibrowania zasad, ale i tak mam nadzieje, że wyjdzie śmiesznie Razz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bloo

Male Dołączenie : 27/10/2012

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Paź 28, 2012 2:27 pm

Piszę się na to. Wygląda to dosyć ciekawie i jest miłą odmianą od forumowych gier w stylu "dopisz trzy słowa". Gdzieś tam w głębi umysł kojarzę grę fabularną opartą na podobnych zasadach, ale nie mogę sobie przypomnieć o co w niej dokładnie chodziło i jaki miała tytuł. W każdym razie z przyjemnością sobie zagram, tylko błagam cię Swantewit, nie wrzucaj z łaski swojej zdjęć fekaliów. A tym bardziej nie rób tego jak akurat spożywam deser! Mad

Nie będę pisał nowego posta żeby wrzucić samą minkę. Tak więc:
xD

Swantewit
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
___
Forumfeller
Forumfeller

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Paź 28, 2012 4:13 pm

Dobra, aby życie miało smaczek, poczekamy jeszcze na trzeciego gracza.

A, fajnie że stworzyłem rolę Mistrza Zasad, ale nie wymyśliłem żadnych narzędzi do wymuszania poprawności tych zasad Razz. Może umówmy się tak, jak ktoś złamie zasady (np. gracz A dał bohaterowi kapelusz z filcu, który był dla gracza A przedmiotem z Karty, a gracz B wyrzucił go precz), to takiemu graczowi Mistrz Zasad ma prawo dać Karną Kartę - działa ona tak samo jak powyższe, ale póki jej nie wykorzystawszy, nie może użyć żadnych innych. No i nie liczy się przy ustalaniu które gracz zajął miejsce.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Paź 28, 2012 8:39 pm

... albo karnej karty gracz MUSI użyć w następnej turze albo traci już zarobione punkty. Włącznie z zarabianiem ujemnych Very Happy

EDIT: Ewentualnie może stracić turę pozwalając innym na wykorzystanie ich kart. Czyli opuścić kolejkę żeby cofnąć działanie karty karnej o.o
Powrót do góry Go down
___
Forumfeller
Forumfeller

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Pon Paź 29, 2012 6:25 am

użycie jej w pierwszej kolejności przeważnie będzie jednoznaczne z użyciem jej w następnej turze Smile. W końcu wszyscy będą chcieli się jej jak najszybciej pozbyć.

To co, kto chętny na trzeciego?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Kuna

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Pon Paź 29, 2012 6:23 pm

Mojsa się zgłasza. Ten klocek pobudził moją fantazję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
___
Forumfeller
Forumfeller

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Wto Paź 30, 2012 8:40 pm

dobrze, w takim bądź razie grę zaczniemy po moim powrocie Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
___
Forumfeller
Forumfeller

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Sob Lis 03, 2012 10:06 pm

w sumie mojego powrotu jeszcze nie ma, ale mam akurat chwilkę czasu, więc można zacząć grę. Jeszcze może ustalenia małe na koniec:

Jeżeli dany fragment opowiadania jest związany z opisem karty należy albo pogrubić (jeżeli to rzecz, albo miejsce), albo też w nawiasach kwadratowych (pogrubionych) opisać że to jest użycie danej karty (przy akcjach).

Kolejność pisania:
Swantewit
Bloo
Kuna

Jeżeli ktoś kogo jest właśnie tura nie napisze nic przez 48 godzin, to traci kolejkę Smile.

Dosłownie za minutę rozsyłam na PW gracza ich karty i zakończenia i możecie grać.

EDIT:
rozesłane. miłej zabawy Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Swantewit
Administrator

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Lis 04, 2012 8:30 am

Postawiłem temat. Sądzę, że lepiej by ten był organizacyjny. A będzie syf trochę jak wsio umieścimy w jednym.
Inna sprawa - powinny być sposoby na podminowywanie przeciwników - jakieś bonusy, kombosy czy chuj wie co. Wszyscy trzej, z tego co widzę, jesteśmy dość kreatywni i pozytywnie popierdoleni...
Tak że istnieje spora szansa, że wygram ja - trochę mniejsza, że Bloo, a najmniejsza że Kuna. Innemi słowy - sądzę, że może zdecydować kolejność Razz
Mistrzu Zasad, wymyśl coś by tej gry nie trzeba było o kant dupy obijać! Jakieś kart karne, zmuszanie innego do opuszczania kolejki, itp., itd... Jakieś efekty jak w Medżik de Gadering, np. xD
O - daj nam jakieś karty czarów żebyśmy mogli rzucać klątwy na naszych przeciwników! Albo błogosławieństwa na siebie : D Zaglądać im w karty, zmuszać do użycia tej a nie innej w następnej turze, itp... O.o
Powrót do góry Go down
___
Forumfeller
Forumfeller

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    Nie Lis 04, 2012 11:32 am

Tak, masz racje. Będę musiał podtuningować jakoś zasady. Niech jednak ta rozgrywka odbędzie się zgodnie z ustalonymi
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Napiszmy sobie baśń, część 1    

Powrót do góry Go down

Napiszmy sobie baśń, część 1
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Recepcja
» ej też sobie zrobię!
» O sobie!
» Jakiego Patronusa byś sobie wyczarował?
» Powiedz coś o sobie